O nás

Ahoj ! Jsme Štěpán a Arisha. Naše vortexy se propletly v indickém Goa a asi už samotná lokace předznamenala, že "sakrální geometrie" na nás bude v našem společném životě vyskakovat z každé zákruty reality.
             

Na první společnou výpravu v Goa (resp. na hranici se státem Maharashtra) jsme tenkrát vyrazili na pronajatém prskoletovém skůtru. Cílem byla džunglí již pozřená pevnost Yashwantag. Excitovaně jsme tenkrát odhrnovali listí a nacházeli vytesané reprezentace vzorců, které jsou základními stavebními lego kostičkami našeho vesmíru.
O několik let později jsme sakrální vzory a témata zmaterializovali do formy obchůdku Gondarika: mnoho z našich nabízených produktů je z Asie (Nepál, Čína, Indie), tedy ze zemí, kde sakrální geometrie v kultuře a módě stále přetrvává.

Zde můžete mrknout na 3min prezentaci našeho obchodu v rámci psytrance oslavy spřízněného komunitního projektu Vila Flora.

 

Arisha tvoří mandaly, které mají sakrální geometrii jako svůj konstrukční základ. Kromě prodeje hotových mandal učí Arisha na workshopech, jak vytvořit mandaly vlastní: stávají se pak výzdobou příbytků nebo jsou kupovány či vyráběny jako originální personifikované dárky. Arisha také pořádá workshopy feltingu.Štěpán je primárním povoláním tvůrce promo videí pro firmy a fotograf. Po natáčení dokumentu o Ram Bahadur Bomjonovi (cestopis "Cestka k Malému Buddhovi" je dostupný jako kniha nebo ebook v CZ/EN/RU) žil celkem půl roku v rodinách svých tamních kolegů / přátel režiséra Umana Waiby a fotografa Panita Maharjana. Měl tak možnost poznávat obyvatele vesnice Bungamati poblíž Kathmandu, která má dlouhou tradici v řezbářství sakrálních sošek (Buddhové, Táry, atd.). Štěpán byl zcela odvařen z toho, jak ze špalku dřeva, na kterém před samotnou výrobou sedí řezbářův soused, vznikne po letu dláta krásná socha Buddhy. A jak náročné je neseknout vedle, protože poté lze někdy i několikadenní práci zahodit. Od tamního řezbáře tedy přivezl první várku sošek a Om znaků.


3min dokumentární video o vzniku u nás prodávaných sošek.


 

To je tedy něco o nás. Rádi Vás v našem obchůdku přivítáme čajem. U nás nemusíte spěchat - můžete se naším obchodem prohrabávat ve vašem tempu a věci si zkoušet za paravánem se zrcadlem.

Máme oblečení pro všechny věkové kategorie. Pro malé, velké, široké, úzké ;)

Když budete mít chuť, můžete si s námi nebo i našimi přáteli občas mimo průzkum obchodu zacvičit v dolní části domu / na zahradě chi-kung.

A vůbec nevadí, když si nakonec nic nevyberete - náš mini-syn Matěj bude pravděpodobně nadšený, že si může prohlédnout novou tetu / nového strejdu ;)

Pokud máte potomka, určitě ho klidně přiveďte také...může být v Showroomu s Vámi nebo ho bude hlídat jeden z nás (po předchozí domluvě). A může se seznamovat s potomkem naším a jeho hračkami ;). Nebo spolu pod naším dohledem vyrazí na zahradu.

Arisha Vám pomůže s výběrem ve svém volném čase, není tedy podle zákona "spolupracující osobou" / zaměstnancem.
 

Zboží je tedy možné si prohlédnout / vyzkoušet po předchozí domluvě (postup popsán v Kontaktech) u nás v Showroomu na adrese Lipenská 943, Praha 4 Hrnčíře. Provozovna funguje pouze jako Showroom - pokud byste si chtěli zboží zakoupit, je třeba provést jeho objednávku a platbu na náš účet elektronicky (lze provést přes náš počítač). Sorry ! ;)

Pokud vám oblečení nebude sedět, lze ho do 14 dnů vrátit, podrobnosti v Obchodních podmínkách.

Teprve začínáme, zboží tedy bude v e-shopu přibývat postupně.

Štěpán je žák Juliuse Patakyho (Patakyovi) a po jistě náročném výběru těch pro Vás nejvychytanějších kousků oblečení a doplňků si můžete dopřát reflexní masáž. Každý, kdo nakoupí za více než 2000Kč má možnost dát si 20min reflexní masáže chodidel zdarma (platí do odvolání) ;)

Těšíme se na Vás ! ;)

 

COVID:

Kvůli pandemii se zasekli někteří naši dodavatelé, především z Nepálu. Stáli jsme tedy před rozhodnutím, zda eshop spustit prozatím ve skromné podobě (s nekompletním plánovaným sortimentem) nebo až někdy v lepší budoucnosti :) Zvolili jsme první možnost, produkty tedy budou přibývat postupně, jak se budeme dostávat k plnění katalogu již skladovými zásobami a jak se bude obnovovat funkčnost zahraničních dodavatelů.
Nesegregujeme: u nás vás ohledně vakcinace nekontrolujeme. Jsme součástí Volnezony.cz.

 
Quick search
Facebook
Last viewed items
  • So far you have not visited any goods.
Shopping cart

Shopping cart is empty

ČeštinaAngličtina
0
 
© Gondarika